OBCHOD PRO RODINU  vše dobré pro děti a rodiče  ... v souladu s přírodou 

» Rostoucí židle JITRO
Rostoucí židle JITRO

Prevence vad očí a páteře u dětí, umožňuje lepší soustředění dítěte

Židle Jitro se může přizpůsobit jak různým výškám pracovních i jídelních stolů, tak i všem dětským růstovým kategoriím.

Umožňuje dítěti sedět u stolu ve výšce dospělých a přitom poskytuje oporu pro jeho nohy i páteř. Při práci vsedě se člověk musí opírat nohama o zem nebo podnožku. Dítě, sedící na nevyhovující židli, se snaží instinktivně dotknout podlahy alespoň prsty jedné nohy a také se nemůže opřít. Výsledkem toho je nesprávné zakřivení páteře. Navíc dochází ke stlačování měkkých tkání v podkolení a snižování průtoku krve v cévách v této oblasti. Toto má kromě negativního zdravotního dopadu i velký vliv na pohodlí a soustředění dítěte. Dítě je neklidné a snaží se tento tlak uvolnit kopáním nohama nebo častým střídáním poloh při jídle i psaní. Menší děti jsou na židlích pro dospělé dokonce nuceny klečet. Oči jsou i při podložení polštáři u menších i větších dětí v nesprávné výšce nad deskou stolu, což může vést i ke vzniku očních vad.

Roste s dítětem

Roste s dítětem, protože umožňuje regulaci všech rozměrů, ke kterým v průběhu růstu dítěte dochází.

Lze nastavit:

  • Výšku a hloubku sedu
  • Výšku a hloubku podnožky
  • Zádovou opěrku – čtyři možnosti nastavení - viz foto nastavení opěrek

Sedátko, podnožka i opěrky, leží v drážkách v bocích židle, boky jsou k sobě přitaženy dvěma kovovými svorníky. Tento systém umožňuje velmi rychlé a jednoduché přestavení. Když už je horní, zkrácené, sedátko nedostačující, vzájemně je zaměníme s podnožkou. Tím získáme větší hloubku sedu.

Délka využití
Začátek používání židle by měl být až v době, kdy se dítě samo posadí - 9 měsíců, do doby, kdy pohodlně dosáhne na zem na běžné židli - cca 13 - 15 let.

Nosnost židle je 100 kg.

Celkové rozměry židle: výška – 85 cm, šířka – 43 cm, hloubka 48 cm

Materiál a povrchová úprava

Materiálem je tvrdé bukové dřevo v několika barevných provedeních. Židli lze dodat také bez povrchové úpravy.

Povrchová úprava Použítá lepidla, lazurovací laky a barvy, jako i celá židle jsou atestovány dle EN 71. Laky a barvy jsou určeny na hračky a jejich výrobcem je švédská firma Becker Acroma.

Barevné provedení židlí

Doporučení
Pokud plánujete kupovat do budoucna druhou židličku pro sourozence vašeho dítěte, počítejte s tím, že odstín přírodní židle se nemusí potom podařit koupit stejný – dřevo na světle tmavne a také odstín dřeva může být rozdílný.
Jestliže koupíte dvě židle najednou, snažíme se je k sobě párovat odstínem i kresbou dřeva.

U mořených a barvených židlí může být odstín barvy také odlišný u různých dodávek a také barva na světle „pracuje.“

Návod na údržbu výrobku židle JITRO

Povrch židle udržujte výhradně pomocí přípravků určených na ošetřování dřeva, bez abrazivních složek, aby nedošlo k porušení laku.

Pozor! Je nutné čas od času kontrolovat utažení šroubů, protože dřevo „pracuje“, aby nedošlo k vysunutí sedáku a úrazu dítěte.

Také se za čas může stát, že dojde k vysunování sedáku i při utažených šroubech. Jednoduchou opravou je pak vložení do drážky se sedákem nebo podnožkou kusu gumy z duše nebo jiného pružného materiálu a opětovného přitažení šroubů.

Sedáky a vatelínové kalhotky perte na 40°C v pračce s prádlem podle barevnosti.

Doporučujeme před prvním použitím vyprat a máchání ukončit octovou lázní z důvodu ustálení barvy. Hlavně u tmavých barev sedáků, při zvlhnutí látky při používání, může dojít k obarvení laku židle samotné a to nevratně!

Doporučení pro praní sedáku

Látkový obal molitanu není snímatelný, proto je dobré v několika místech sedák prošít před praním nití, aby se zamezilo pohybu molitanu uvnitř. Jinak může vzniknout ze sedáku „ nevzhledná koule“.
Sedák je šitý z nepředpírané látky, takže je trochu větší, aby byla vůle na vysrážení látky při praní.
Všechny látky na sedácích jsou ze 100 % bavlny a jsou atestovány, lněný sedák je materiálově bavlna se lnem – tzv. žehlící plátno.